Milczenie jest złotem szczególnie z przełącznikiem pozbawionym wentylatorów.

Mała rzecz, duża różnica. Jednym z elementów determinujących wybór przełącznika są wentylatory a dokładnie ich brak.

 

 

Przyjaźniejsze środowisko pracy

 

Przełączniki z wysoką gęstością portów oraz PoE zostały zaprojektowane w sposób wymagający chłodzenia wykorzystującego wentylatory. Stanowią one w tym wypadku kluczową rolę, zwłaszcza gdy przełącznik znajduje się w zamkniętej szafie rack. W przypadku serwerowni wyposażonej w klimatyzację odprowadzanie ciepła z obudowy ma kluczowe znaczenie, dlatego  poziom hałasu schodzi na drugi plan.

Małe oddziały oraz biura regionalne z reguły nie posiadają odrębnego pomieszczenia na sprzęt

IT, przez co przełączniki umieszcza się w miejscach, w których przebywają również pracownicy.

Tego typu środowiska są dużo bardziej skłonne do korzystania z przełączników o mniejszym zagęszczeniu portów, przy zachowaniu funkcjonalności typu PoE czy też VoIP. Aby zachować komfort pracy każdy hałas musi być zminimalizowany lub całkowicie wyeliminowany.

 

Potrzeba zastosowania przełącznika bez wentylatorów

 

Ilość klientów poszukujących przełączników generujących niski poziom hałasu lub pozbawionych wentylatorów rośnie. VoIP, monitoring i bezprzewodowy dostęp do sieci wymuszają posiadanie przez przełącznik funkcjonalności PoE, która nie zwalnia z obowiązku cichej pracy. Niestety informacja o ilości wentylatorów z reguły nie znajduje się w dokumentacji technicznej.

Dostrzegliśmy znaczenie bezwentylatorowych przełączników w organizacjach tych największych oraz tych małych. Mamy szeroką gamę przełączników bezwentylatorowych od niezarządzalnych 5 portowych po 48 portowe zarządzalne również obsługujące PoE.

 

 

Do Góry

Copyright © 2013 Truecom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by htaccess.pl