DataLocker 2 Enterprise to najbardziej bezpieczna metoda przechowywania i przenoszenia danych.

Ten elegancki zewnętrzny dysk twardy jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którym zależy na połączeniu mobilności z prostą obsługą i bezpieczeństwem na najwyższym poziomie. Konfiguracja, szyfrowanie i obsługiwanie DataLocker 2 Enterprise nie wymaga żadnego oprogramowania. Aby rozpocząć korzystanie z dysku twardego, wystarczy w podłączyć urządzenie i podać na ekranie dotykowym urządzenia osobisty kod PIN. Model wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 1TB.

Dysk posiada szereg zabezpieczeń przed niepowołanym dostępem i próba odczytu danych przez osoby nieupoważnione. Pierwszą blokadą jest hasło (6-18 znakowe) - wymuszenie siły hasła pozwala daje gwarancję bezpieczeńtwa. Samo wprowadzenie hasła odbywa sie na klawiaturze ekranowej dynamicznie generowanej - nawet zdjęcie śladów z ekranu nie pozwala na ustalenie kodu.

Funkcja autoblokady gwarantuje, że urządzenie samo się uzbroi i nie dopuści do odczytu. W przypadku metod bardziej siłowych, dysk jest wyposażony w opcję samozniszczenia - próba naruszenia obudowy niszczy zawarte na dysku dane. No i najważniejsze - dane są szyfrowane kluczem AES 256 bitowym z certyfikatem rządowym FIPS-140-2, co dopuszcza użycie tego sprzętu praktycznie z dokumentami "ściśle tajne".

Orientacyjna cena : 1829,00 zł brutto

CECHY WYJĄTKOWE URZĄDZENIA

- chroni poufne dane przed utratą lub kradzieżą za pomocą 256-bit szyfrowania sprzętowego AES

- nie wymaga oprogramowania i sterowników,

- jako jedyne ma certyfikat bezpieczeństwa wydany przez administrację USA (FIPS 140-w)

- funkcje szyfrowania i administrowania są obsługiwane z poziomu urządzenia

- opatentowany ekran dotykowy LCD umożliwia podawanie hasła PIN bezpośrednio na urządzeniu

- losowa klawiatura zapobiega zczytaniu kodu PIN (na podstawie odczytu odcisków palców lub nagrań)

- może bezpiecznie przechowywać dane o pojemności nawet do 128GB na dysku SSD

- możliwe ustawienie samozniszczenia danych w przypadku próby złamania kodu

- obudowa z zabezpieczeniem przed otwarciem

- łatwa procedura odnowienia klucza w przypadku nowego urządzenia

Każde urządzenie Data Locker spełnia wymagania stawiane przez NISPOM 8-306 oraz DoD Directive 5220.22M odnośnie kasowania danych, ich nadpisywania i czyszczenia. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia kasowane są klucze, bufory i wszelkie dane wcześniej dostępne. Urządzenie jest zgodne z FIPS 140-2 (posiada potwierdzony rządowy certyfikat), co umożliwia pracę na drugim poziomie bezpieczeństwa zgodnie z Federal Information Processing Standards Publication "Security for cryptographic modules"

Certyfikat FIPS 140-2 Bytes

Karta katalogowa Bytes

Instrukcja Obsługi 559.75 Kb

Do Góry

Copyright © 2013 Truecom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by htaccess.pl