• +48 58 350 18 00
  • truecom@truecom.pl

Chmura Google w natarciu

Cloud Google

Chmura Google w natarciu

Google chce dołączyć do dwójki liderów na tym rynku Amazonu i Microsoftu i poważnie zaistnieć ze swoją własną Chmurą.

W jaki sposób zamierza to uczynić zostało zaprezentowane przez przedstawiciela firmy na Google Cloud Next 2018.

„Bardzo dużo inwestujemy na świecie oraz w Europie w budowę kolejnych centrów oraz petabajtowych hurtowni danych, które mają obsługiwać chmurę Google. Jednocześnie intensywnie rozwijamy współpracę z niezależnymi producentami oprogramowania, operatorami telekomunikacyjnymi i resellerami by zwiększyć liczbę aplikacji i usług działających na platformie GCP”

powiedział Sebastien Marrote, wiceprezes Google Cloud EMEA zaraz po nim Diane Greene Google Cloud CEO powiedziała między innymi:

„Cloud to rewolucja, która obecnie trwa i w znacznym stopniu jest związana z popularyzującą się ideą cyfrowej transformacji”

kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo danych użytkowników

„A bezpieczeństwo jest wbudowane we wszystkie warstwy naszego systemu chmurowego”

Całe wystąpienie można obejrzeć na You Tube pod tym linkiem.

Przed Google stoi trudne zadanie przedostania się do liderującej dwójki w tym segmencie rynku. Hierarchia jest powszechnie znana, prym wiedzie Amazon zaraz za nim Microsoft a na trzecim miejscu pozostałe firmy z jednocyfrowym udziałem w rynku między innymi Google.

Niestety ale firma Google musi ostro zabrać się do roboty na wszystkich polach począwszy od rozwijania swojej infrastruktury, usług i nowych funkcji aby przyciągnąć bądź przeciągnąć użytkowników na swoją stronę i zachęcić do wybrania ich oferty.

troglli

Leave a Reply