• +48 58 350 18 00
  • truecom@truecom.pl

ESET liderem wśród dostawców antywirusów dla firm!

ESET liderem wśród dostawców antywirusów dla firm!

Firma ESET, światowy producent programów zabezpieczających, otrzymała tytuł „Lidera” w ostatnim rankingu The Forrester Wave ™. Ta prestiżowa firma badawczo-doradcza oceniła produkty Endpoint Security Suites, przeznaczone do ochrony firmowych stacji roboczych oraz serwerów aż piętnastu producentów. Wysoka pozycja ESET w tym zestawieniu nie powinna dziwić. Nieco wcześniej znana agencja badawcza IDC, uznała firmę ESET za najlepszego dostawcę rozwiązań antywirusowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Forrester jest jedną z najbardziej wpływowych firm badawczych i doradczych na świecie. W swoim prestiżowym raporcie „The Forrester Wave ™ Endpoint Security Suites” oceniła mocne i słabe strony piętnastu najlepszych dostawców antywirusów dla firm. Firma sprawdziła, jak producenci rozwiązań zabezpieczających radzą sobie na rynku, w jaki sposób ich produkty zapobiegają, wykrywają i naprawiają zagrożenia. Po dokonanej analizie potrzeb zgłaszanych przez użytkowników oraz wywiadów z dostawcami i ekspertami, Forrester opracował zestaw 21 kryteriów, na bazie których przygotował oceny poszczególnych producentów. Zgrupowano je w trzech głównych kategoriach, zamieszczonych na pionowej i poziomej osi Forrester Wave, dotyczących prezentowanej oferty, strategii oraz dodatkowo: obecności producenta na rynku.

1. Aktualna oferta. Pionowa oś grafiki Forrester Wave ™ pozwala pozycjonować producentów ze względu na potencjał ich oferty, tj. poziomu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i exploitami oferowany przez ich rozwiązania, obecność detekcji behawioralnej oraz wydajność produktów, potwierdzonej przez klientów Forrester i wyniki testów firm zewnętrznych.

2. Strategia. Pozioma oś pozwala pozycjonować producentów ze względu na potencjał strategii sprzedaży rozwiązań zabezpieczających. W tym przypadku Forrester ocenił: wizję firmy, zaangażowanie społeczności w zakresie bezpieczeństwa oraz kierunki rozwoju produktów dla firm.

3. Obecność na rynku. Pozycja każdego z producentów została zaznaczona na grafice za pomocą owalnego punktora. Jego wielkość zależy od ilości klientów korporacyjnych i partnerów licencyjnych na rynku.

Z raportu Forrester Wave wynika, że największym wyzwaniem przedsiębiorstw szukających ochrony antywirusowej jest poziom skomplikowania ich środowisk IT. Respondenci uznali, że potrzebują produktów, które, z jednej strony będą zmniejszać złożoność obsługi wspomnianych struktur IT, z drugiej natomiast nie będą wymagać zbyt dużej wiedzy od specjalistów IT w zakresie obsługi pakietów zabezpieczających. We wszystkich wskazanych kategoriach ESET wypadł bardzo dobrze, dlatego twórcy raportu i sklasyfikowali go wśród producentów rozwiązań antywirusowych w biznesie w gronie tzw. „Liderów”.

Wierzymy, że ESET będzie rozpoznawany na rynku jako Lider raportu Forrestera. To wyróżnienie z pewnością umocni jego pozycję i utwierdzi klientów w przekonaniu, że ESET dostarcza rozwiązania ochronne dla biznesu na najwyższym poziomie. Misją naszej firmy jest dbanie o spokój naszych użytkowników w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie – tłumaczy Juraj Malcho, CTO w firmie ESET.

ESET najlepszym dostawcą bezpieczeństwa IT w Europie Środkowo-Wschodniej

Znaczącą pozycję ESET jako lidera na rynku podkreśliła nieco wcześniej popularna organizacja badawcza IDC. Według jej raportu, który dotyczył udziału dostawców rozwiązań typu Endpoint w 2017 roku udział ESET na rynku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wynosi 37,5 procent. Tym samym jest najwyższy spośród wszystkich producentów rozwiązań ochronnych dla firm. IDC oszacował, że programy ESET wygenerowały w zeszłym roku około 90 milionów dolarów przychodów z rynku bezpieczeństwa IT, uzyskując 13,5 procentowy roczny wzrost. ESET został doceniony przez IDC również jako firma, która posiada rozbudowany zespół badawczo-rozwojowy i silnie inwestuje w innowacje.

Chcesz otrzymać wycenę na niezawodną ochronę skontaktuj się z nami – it@truecom.pl

Jeżeli posiadasz już jakiś program typu Endpoint, specjalnie dla ciebie wraz z firmą Eset przygotujemy atrakcyjna cenę na jego wymianę.

troglli