• +48 58 350 18 00
  • truecom@truecom.pl

Internet Explorer – to już koniec

Internet Explorer – to już koniec

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/internet-explorer-to-juz-koniec.html

Internet Explorer nie żyje. Właśnie dziś oficjalnie kończy się wsparcie techniczne dla swego czasu najważniejszej przeglądarki internetowej na świecie

PRZEGLĄDARKI WWW

Internet Explorer umarł. Microsoft dziś go pogrzebał

Koniec przeglądarki Internet Explorer. 1995 – 2022

Internet Explorer przyszedł na świat 16 sierpnia 1995 roku. Był wyjątkowo zdolny i przyniósł powiew świeżości, pokazując Netscape’owi, że jego pozycja lidera na rynku przeglądarek wcale nie jest tak pewna, jak mu się wydawało. 

Internet Explorer odegrał kluczową rolę w popularyzacji Internetu. Szybko się uczył i zdobywał nowe umiejętności, dzięki czemu w 2003 roku mógł pochwalić się około 95-procentowym udziałem rynkowym. Musiało minął dziewięć lat, by ktokolwiek zdołał go zdetronizować, lecz ostatecznie to się stało. Jego rozwój stanął w miejscu, renderowanie nie dawało rady, a kwestie bezpieczeństwa pozostawiały wiele do życzenia. Z bohatera stał się obiektem drwin.

Internet Exploler został zastąpiony przez Microsoft Edge

Dwadzieścia lat po narodzinach Explorera firma Microsoft wydała na świat przeglądarkę Edge i całkowicie skupiła się na niej. Wprawdzie przez kolejne lata w domu (zwanym Windows 10) było dość miejsca dla obydwu, lecz gdy przyszedł remont i światło dzienne ujrzał Windows 11, staruszek IE został wyrzucony z mieszkania. To był tylko kolejny dowód na to, że jego dni są policzone. 

I właśnie dziś – 15 czerwca 2022 roku Microsoft postanowił wbić ostatni gwóźdź do trumny. Tuż przed swoimi 27. urodzinami Internet Explorer żegna się ze światem – nie będzie już dłużej wspierany. Postanowione.

Śmierć IE pewnie cię nie dotknie…

Fakt ten dotknie pewnie niewielu. Z przeglądarki Internet Explorer korzysta obecnie mniej niż 1% wszystkich internautów, a ci, którzy korzystają z systemu Windows Server 2022 oraz tych z dopiskiem „LTSC”, będą mogli liczyć na łatki. Tryb IE w przeglądarce Edge również będzie wspierany – i to aż do 2029 roku. Nawet pomimo tego trzeba jednak powiedzieć to wprost: historia programu Internet Explorer dobiega końca i jest to nieodwołalne. Będziesz za nim tęsknić?

troglli