• +48 58 350 18 00
  • truecom@truecom.pl

Microsoft Edge ze świetną nowością. Dwie karty na raz! | Antyweb

Microsoft Edge ze świetną nowością. Dwie karty na raz! | Antyweb

https://antyweb.pl/microsoft-edge-split-screen

Microsoft ma gorsze i lepsze pomysły — nie ma jednak wątpliwości, że nowa funkcja z Edge należy do tej drugiej grupy.

Split screen w przeglądarce — nikt nie prosił, ale każdy będzie z tego korzystał

Gigant z Redmond rozpoczął testowanie nowej funkcji w swojej przeglądarce internetowej, która pozwoli na zrobienie podzielonego ekranu w jednym oknie przeglądarki. Swego rodzaju split screen ma pozwolić na otwieranie w jednej chwili dwóch kart, które będą widoczne obok siebie.

Microsoft Edge split screen
Źródło: Reddit (r/MicrosoftEdge, u/Leopeva64-2)

O tej funkcji poinformował użytkownik Reddita o pseudonimie Leopeva64-2, którego spokojnie można nazwać już zaufanym informatorem w kwestii przeglądarek internetowych. Na ten moment podzielony ekran jest dostępny w wersjach beta i deweloperskich, lecz udostępnienie jej wszystkim użytkownikom to zaledwie kwestia czasu. Kiedy nowość wejdzie już w życie, obok paska z adresem pojawi się nowy przycisk, pozwalający na zestawienie dwóch kart w jednym oknie.

Koniec z kombinowaniem — przeglądarka pozwoli na wygodniejszą pracę

Oczywiście taki efekt można już osiągnąć, jednak w mniej wygodny sposób. Na ten moment jesteśmy w stanie otworzyć każdą kartę w innym oknie i skorzystać z opcji systemowego podzielenia ekranu, lecz nie jest to tak intuicyjne i zwyczajnie działa nieco gorzej.

Microsoft Edge split screen
Źródło: Reddit (r/MicrosoftEdge, u/Leopeva64-2)

Taka opcja ułatwi życie wszystkim osobom robiącym dokładny research czy porównującym dwa pliki w jednej chwili. Ponadto będzie to łatwiejsze w przypadku przepisywania różnych informacji podczas realizowania projektów — zamiast skakania między kartami, wystarczy spojrzeć się na drugą stronę monitora.

Funkcja w istocie robi to, co do tej pory uzyskiwaliśmy poprzez posiadanie dwóch monitorów. Oczywiście, nic nie jest w stanie zastąpić dwóch ekranów — jednak jeśli pracujecie przede wszystkim w przeglądarce, to zdaje się, że Microsoft Edge będzie dla Was idealną propozycją. Tym bardziej, że funkcja nie jest testowana wyłącznie dla Windowsa, ale również dla komputerów działających na systemach macOS czy Linux.

Źródło: Reddit (r/MicrosoftEdge, u/Leopeva64-2)

troglli