• +48 58 350 18 00
  • truecom@truecom.pl

Nowe iPhone’y zostały już oficjalne zaprezentowane!

Nowe iPhone’y zostały już oficjalne zaprezentowane!

Podczas konferencji Apple Special Event 2018 poznaliśmy szczegóły techniczne nowych smartfonów iPhone Xs, Xs Max oraz Xr, ich wersje oraz ceny.

Apple iPhone Xs iPhone Xs Max i iPhone Xr – najnowsze smartfony Apple zadebiutowały oficjalnie na konferencji Apple Special Event September 2018, ale wiedzieliśmy o nich całkiem sporo już przed premierą. Możecie o tym przeczytać w artykule Nowy Apple iPhone 2018 – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowych smartfonach Apple przed premierą. Wiele z wcześniejszych przecieków na temat Apple iPhone’ów Xs, Xs Max i Xr potwierdziło się, łącznie z tym, że Apple nie zamierza oferować modelu o nazwie Xc (pisaliśmy o tym już dwa dni temu), na co wskazywało wiele doniesień prasowych oraz internetowych newsów i analiz.

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max oficjalnie

Niewątpliwie największymi gwiazdami konferencji Apple była najnowsza generacja flagowych smartfonów marki – Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max – naturalnych następców iPhone’a X. Najbardziej zaawansowane iPhone’y, jak opisywało je Apple podczas konferencji Special Event 2018, dysponują ekranami Super Retina o przekątnych 5,8 oraz 6,5 cala, wykonanymi w technologii OLED, procesorem Apple A12 Bionic oraz system podwójnych aparatów fotograficznych, lub jeśli wolicie to określenie, kamer, szybciej działającym Face ID, szerszym dźwiękiem stereo, obsługą Dual SIM (po raz pierwszy w iPhone’ach) i nowym, złotym wykończeniem obudowy.

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max z ekranami OLED Super Retina

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max otrzymały wyświetlacze Super Retina wykonane w technologii OLED o przekątnych 5,8 oraz 6,5 cala, przy czym ramki ekranów znacznie zwężono, co przełożyło się na kompaktowe (jak na takie rozmiary wyświetlaczy) rozmiary urządzeń. iPhone Xs Max dysponuje ekranem o rozdzielczości 2688 x 1242 pikseli (6,5 cala i 458 ppi). Mniejszy ze smartfonów wyposażono w ekran o rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli i dokładnie takim samym zagęszczeniu (458 ppi). iPhone Xs Max zachowuje przy tym rozmiary porównywalne z iPhonem 8 Plus, którego ekran ma znacznie mniejszą przekątną (5,5 cala). Analogicznie ma się sprawa z iPhonem Xs, którego rozmiary są porównywalne z iPhonem 8. iPhone Xs mierzy 143,6 x 70,9 x 7,7 mm przy wadze 177 gramów. iPhone Xs Max – 157,5 x 77,4 x  7,7 m przy masie 208 gramów.

Oba nowe ekrany smartfonów Apple oferować mają współczynnik kontrastu wynoszący 1000000:1, niezwykłą jasność i prawdziwą czerń (co oczywiście sprawdzimy przy najbliższej okazji), jednocześnie zapewniając o 60 % większy zakres dynamiki w wyświetlaniu zdjęć HDR. Ekran iPhone’a Xs Max to największy ekran wśród smartfonów Apple.

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max – podwójny aparat fotograficzny – 12MP Dual Camera System

W najnowszych smartfonach Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max postawiono na możliwości fotograficzne. Zupełnie nowy, co Apple podkreślało podczas konferencji, system kamer dysponuje 12-megapikselowymi matrycami, dwiema kamerami (f/1.8 oraz f/2.4) i podwójną optyczną stabilizacją obrazu z 2x zoomem optycznym, a nowy czujnik jest (tak przynajmniej podaje Apple) dwa razy szybszy niż poprzednio. Dodatkowo inteligentny system ma tworzyć zdjęcia HDR z jeszcze większą ilością szczegółów, zarówno w jasnych jak i ciemnych obszarach obrazu. Na większą niż wcześniej wierność obrazu i wydajność aparatu przy fotografowaniu w trudnych warunkach oświetleniowych niebagatelny wplyw ma mieć nowa 12-megapikselowa matryca z większymi niż wcześniej elementami światłoczułymi.

Nowy aparat smartfonów Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max pozwalać ma także na uzyskanie jeszcze bardziej wyrafinowanych niż dotąd portretów wykorzystujących profesjonalny – to określnie w stosunku do smartfonów, choćby najbardziej zaawansowanych, ujęlibyśmy jednak w cudzysłów – tryb bokeh. Kontrola głębokości efektu pozwala tutaj dynamicznie dostosować głębię ostrości zarówno podczas wykonywania zdjęć jak i po zakończeniu przechwytywania obrazu.

Większe piksele w matrycy i szybciej działający czujnnik mają pozwalać także lepszą wydajność przy słabym oświetleniu i stabilizacji obrazu, a także rozszerzony zakres dynamiki, dzięki czemu można (tak przynajmniej informuje Apple) uzyskać więcej szczegółów szczegółów i cienia w trybach wideo do 30 klatek na sekundę (tryby 4K – 24/30/60 fps, 1080p – 30/60 fps, 720p – 30 fps, HDR – do 30 fps oraz slo-mo w 1080p – 120/240 fps). Jak będzie to wyglądać w praktyce? O tym przekonamy się zapewne już niebawem – podczas pierwszych testów praktycznych nowych smartfonów.

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max i układ Apple A12 Bionic

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max dzięki nowemu układowi (pierwszemu układowi wykonanemu w technologii 7 nm, zastosowanego w smartfonach) Apple A12 Bionic z najnowszej generacji Neural Engine mają dysponować szybciej niż dotąd działającym systemem rozpoznawania twarzy Face ID. Układ A12 oparto na 6-rdzeniowej architekturze. Dwa z nich są, według informacji przekazanych przez Apple, o 15 % szybsze niż miało to miejsce w poprzedniej generacji, a kolejne cztery do 50 % bardziej wydajne energetycznie niż w poprzedniku. Do tego dochodzi układ graficzny, który wg Apple jest aż o 50 % bardziej wydajny niż ten stosowany w starszym modelu – w iPhonie X dysponującym procesorem A11 Bionic.

W Apple A12 Bionic zastosowano kolejnej generacji Neural Engine, odpowiadający w smartfonach Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max za zaawansowane (tak przynajmniej twierdzi Apple) uczenie maszynowe, które w najnowszych modelach wykorzystywane będzie między innymi w fotografii czy przy rozszerzonej rzeczywistości.

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max z obsługą Dual SIM i po raz pierwszy z 512 GB pamięci

Najnowsze flagowiec Apple otrzymają też dwie nowości. Pierwsza z nich to obsługa dwóch kart SIM. Nie należy nastawiać się jednak na klasyczne rozwiązanie, takie jakie oferuje większość producentów smartfonów. Nowe iPhone’y funkcję Dual SIM realizować będą za pomocą rozwiązanie eSIM. Klasyczne dwie karty będzie można wykorzystać wyłącznie w przypadku egzemplarzy przeznaczonych na rynek chiński.

Drugą, znacznie bardziej przydatną (przynajmniej w przypadku większości użytkowników) nowością, jaką oferują najnowsze iPhone’y jest nowa wersja pojemności. Po raz pierwszy w historii w iPhonie będzie można mieć 512 GB pamięci na dane – zarówno iPhone Xs jak i iPhone Xs Max zamówić będzie można w wersjach 64 GB, 256 GB oraz 512 GB.

Akumulatory obu modeli oferować mają wydajność o ok. 30 minut i godzinę większa niż obecny w tej chwili na rynku iPhone X. Oba modele pracować będą pod kontrolą iOS 12.

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max – dostępność

Apple iPhone Xs i Apple iPhone Xs Max nie będą tanimi smartfonami. Polskie ceny tych modeli kształtować się będą następująco:

  • iPhone Xs – wersja 64 GB – 4979 zł, 256 GB – 5729 zł, 512 GB – 6719 zł
  • iPhone Xs Max – wersja 64 GB – 5479 zł, 256 GB – 6229 zł, 512 GB – 7219 zł

Apple iPhone Xs oraz Xs Max będą dostępne na rynku od 28 września. Do przedsprzedaży trafią 14 września.

Artykuł pochodzi ze strony komputerswiat.pl

 

 

troglli