• +48 58 350 18 00
  • truecom@truecom.pl

To koniec Windows 10. Microsoft wydał wyrok na popularny system

To koniec Windows 10. Microsoft wydał wyrok na popularny system

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/aplikacje/to-koniec-windows-10-microsoft-wydal-wyrok-na-popularny-system/yzcsvyk

Windows 10 to obecnie najpopularniejszy system operacyjny z rodziny Windows na rynku, co powoli zaczyna przeszkadzać Microsoftowi. Firma chciałaby, żeby użytkownicy przenieśli się na Windows 11 i ma plan, jak ich do tego zachęcić. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Windows 10 nie otrzyma już żadnych nowych funkcji i jego rozwój został zupełnie zatrzymany. Sprawdźmy, co to oznacza dla osób korzystających z systemu.

Szokująca dla wielu użytkowników systemu Windows 10 informacja pojawiła się we wpisie blogowym na stronie Microsoftu. W materiale na temat harmonogramu systemów Windows dla zwykłych klientów udostępnione Jason Leznek, przedstawiciel amerykańskiej firmy, przedstawił informacje na temat zakładanego cyklu wsparcia “dziesiątki”. Przypomniał, że standardowe wsparcie techniczne skończy się 14 października 2025 r., co było już komunikowane wcześniej. Ważniejsze jest jednak to, że bieżąca wersja Windows 10 22H2 jest ostatnią, w której wprowadzono jakiekolwiek nowe funkcje.

Zachęcamy do przejścia na system Windows 11 już teraz, ponieważ nie będzie żadnych dodatkowych aktualizacji funkcji systemu Windows 10.

Wszystkie przyszłe aktualizacje dla Windows 10 będą więc skupiać się wyłącznie na wprowadzeniu poprawek bezpieczeństwa i wydajności. Będą one publikowane do wspomnianej wcześniej dany zakończenia wsparcia technicznego. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 i chciałbyś skorzystać z nowych funkcji, to niestety będziesz zmuszony przejść na Windows 11.

troglli